Klokken- en Horlogegenootschap Heeremijntijd organiseerde op donderdag 12 juni een taxatieavond. De gehele avond werden juwelen, edelstenen, parels, zilveren gebruiksartikelen en horloges van onze leden gratis getaxeerd. Een ware mini “Tussen Kunst en Kitsch”.
Uit vele spannende doosjes, tasjes, etuitjes en zakjes kwamen de te taxeren kostbaarheden ter tafel. Edelsteenkundige en gecertificeerd TMV-taxateur Kees Heintzberger FGA onderzocht de sieraden, edelstenen, parels, horloges en zilveren voorwerpen op echtheid, kwaliteit, gehalte, datering en hij eindigde steevast met een onderbouwde waarde van het kleinood. Kees nam ruim de tijd om iedere deelnemer een uitgebreide uitleg te geven over de waarde en waardeontwikkeling van de ingebrachte kostbaarheden. De deelnemers hingen dan ook aan Kees zijn lippen. Je krijgt tenslotte niet iedere dag de kans een dergelijke expert te spreken en hem vragen te kunnen stellen. De in ruime mate aanwezige leden maakten daar dan ook gretig gebruik van.
Als sociëteit zijn we blij dat een Nederlands topexpert op het gebied van zilver, juwelen, edelstenen en horloges zich bereid heeft getoond om dit voor ons te willen doen. Er zal nog lang over dit evenement worden nagepraat.
We houden u op de hoogte van nieuwe activiteiten!
Namens Klokken & Horloge Genootschap Heeremijntijd en met Heerengroet,
Wilfred Muhring en Haitze de Jong